Absolwenci

Mgr Wojciech Giemza

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2015, summa cum laude) i byłym doktorantem tego wydziału. Od 4 lat pracuję w warszawskiej kancelarii prawnej, gdzie zajmuję się obsługą prawną spółek, fuzjami i przejęciami, transakcjami bankowymi, nieruchomościowymi oraz prawem konkurencji. Obecnie (od września 2019 r.) jestem doktorantem w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji, w którym zajmuję się recepcją orzecznictwa Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w arbitrażu inwestycyjnym. Moje zainteresowania badawcze obejmują przede wszystkim prawo międzynarodowe (w szczególności prawo traktatów oraz sądownictwo międzynarodowe), teorię, filozofię i socjologię prawa, prawo spółek oraz prawo konkurencji.

Co dało mi uczestnictwo w seminarium CL?

Trudno ująć w słowa, co konkretnie daje uczestnictwo w Colloquium Legale. Na pewno to okazja do poznania ciekawych kolegów, jak i opiekunów naukowych, których interesuje coś więcej niż swoja ulubiona dziedzina prawa (lub inny czubek własnego nosa). Spotkania CL to okazje do żywych (aczkolwiek kulturalnych) dyskusji, otwierania oczu niedowiarkom, przełamywania schematów i poszerzania perspektywy, nie zapominając o interesujących wyjazdach naukowych za granicę i dobrej zabawie w miłym towarzystwie. Dzięki CL zawarłem lub wzmocniłem wiele przyjaźni, które trwają do dzisiaj. Gdybym mógł cofnąć czas zaangażowałbym się w Colloquium Legale jeszcze bardziej.




Mgr Krzysztof Riedl

Doktorant w Katedrze Prawa Cywilnego WPiA UW, radca prawny, współpracownik Instytutu Prawa i Społeczeństwa INPRIS. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie ochrony danych osobowych oraz prawie konstytucyjnym. Uczestnik początkowych seminariów Colloquium Legale w roku akademickim 2013/2014.

Co dało mi uczestnictwo w seminarium CL?

Seminarium prawnicze Colloquium Legale pozwala na interdyscyplinarne spojrzenie na prawo, którego to podejścia brakuje podczas studiów prawniczych. Równocześnie dyskusje w wąskim gronie studentów i pracowników naukowych stanowią świetny sposób na rozwinięcie różnorodnych umiejętności prawniczych, a także – co nawet ważniejsze – na poznanie wspaniałych ludzi, którzy nie ograniczają swych zainteresowań tylko do jednej dziedziny prawa (czy prawa w ogóle). Zdecydowanie warto!




Mgr Zofia Roguska

Doktorantka w Instytucie Nauk Prawno-Administracyjnych WPiA UW pisząca o wpływie prawa miękkiego na administrację publiczną oraz attaché w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie zajmuje się zagadnieniami globalnej i unijnej polityki klimatycznej.

Co dało mi uczestnictwo w seminarium CL?

Co zyskałam dzięki CL? Przede wszystkim świeże spojrzenie na prawo i świadomość tego, że nie zamyka się ono wyłącznie w kodeksach i podręcznikach. Do tego mnóstwo otwartości na drugiego człowieka i (wcale nie mała!) szczypta dobrego humoru - i nagle decyzja o tym, co ze sobą zrobić po skończeniu studiów, wcale nie była taka trudna :)




Mgr Valeri Vachev

W 2015 r. uzyskał stopień magistra na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, kończąc studia prawnicze z wynikiem celującym (dyplom summa cum laude). W tym samym roku rozpoczął studia doktoranckie jako Doktorant w Katedrze Prawa Karnego WPiA. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako prawnik w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, gdzie m.in. kierował Wydziałem ds. Legislacyjnych i Ustrojowych w Zespole Prawa Karnego. Od początku 2019 r. zatrudniony jest w Sądzie Najwyższym.

Co dało mi uczestnictwo w seminarium CL?

„Colloquium Legale to wyjątkowy projekt, niemający swojego odpowiednika w akademickim świecie prawniczym. CL wyróżnia wyjątkowe zaangażowanie osób prowadzących CL oraz jego uczestników. Nauczanie oparte na tutoringu zapewnia możliwość rozwoju własnych zainteresowań przy jednoczesnym, ciągłym ich poszerzaniu, pod opieką doświadczonych prawników – zarówno dydaktyków, jak i praktyków. Colloqiuium zapewnia ponadto możliwość wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach naukowych, także wyjazdowych – w kraju i za granicą. Bardzo miło wspominam wyjazd do Bonn (Niemcy), podczas którego wzięliśmy udział w seminarium wyjazdowym i mogliśmy dyskutować z jednym z wiodących niemieckich konstytucjonalistów Prof. Dr. Christianem Hillgruberem. Inną zaletą CL z pewnością jest możliwość pogłębienia ciekawych zagadnień z zakresu różnych gałęzi prawa, nie ograniczając się jedynie do jakiegoś wąsko zakreślonego obszaru. Pozwoliło mi to spojrzeć na wiele aspektów prawnych z innej perspektywy, rozszerzając horyzonty i ułatwiając podjęcie prawidłowej decyzji dotyczącej kierunku rozwoju mojej kariery – zarówno prawniczej, jak i naukowej.”




Mgr Dominik Kulpa

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz stypendysta wydziału Common Law na University of Ottawa. Specjalizuje się w fuzjach i przejęciach przedsiębiorstw, zarówno na rynku prywatnym, jak i na rynku publicznym. Uczestniczył w wielu projektach związanych ze zmianą struktury udziałowej (share deal), nabywaniu aktywów (asset deal), transakcjach fuzji i przejęć spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, banków i podmiotów prywatnych. Doradza również w zakresie umów pomiędzy wspólnikami, a także przeprowadza analizy prawne due diligence spółek w związku z planowanymi transakcjami fuzji i przejęć. Swoją karierę rozpoczynał w polskim oddziale amerykańskiej kancelarii Weil, Gotshal & Manges, obecnie jest prawnikiem w dziale M&A kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Uczestniczył w zajęciach Colloquium Legale w roku 2013/2014.

Co dało mi uczestnictwo w seminarium CL?

Colloquium Legale było dla mnie tym jedynym miejscem na uniwersytecie, które skupiało ludzi poszukujących prawdziwej „Akadémia”, tj. gromadziło ludzi ambitnych, którzy kształcili się pod kierunkiem świetnie wykwalifikowanych tutorów. Spotkania były miejscem, na których można było złapać oddech po przynudzających, obowiązkowych zajęciach i przedyskutować aktualne problemy spotykane w różnych dyscyplinach prawa. Właśnie ta interdyscyplinarność, która skupiała karnistów, cywilistów, administratywistów, procesualistów i filozofów, była czymś, co pozwalało na chwile przenieść się w świat prawdziwego uniwersytetu.